Jak zrobić paznokcie hybrydowe w domu?

Jak zrobić paznokcie hybrydowe w domu? Przewodnik krok po kroku

Piękne, zdrowe, długie paznokcie są atrybutem kobiecości. Olejki, kremy, odżywki, piłowanie, polerowanie, malowanie są niezbędne, by utrzymać je w zadowalającej kondycji.
Zwykłe, drogeryjne lakiery są problematyczne – długo schną, odpryskują, niszczą płytkę. Każda z nas miała ich mnóstwo i prawdopodobnie żadnego nie wykorzystała w całości, ze względu na to, że wraz z upływem czasu zamieniały się w gęstą maź.
Ich zamiennikiem mogą być popularne hybrydy.

1. Czego potrzebujemy?
Gotowe zestawy do manicure hybrydowego możemy zakupić w wielu sklepach internetowych, jednak o wiele tańszą alternatywą jest komponowanie wyprawki samemu, według tej listy:
– lampa UV 36
– baza & top
– specjalny lakier hybrydowy, kolor według uznania
– odtłuszczacz
– waciki bezpyłowe
– blok polerski

2. Co i jak?
A więc, po kolei:
a) Paznokcie obcinamy i piłujemy aż do uzyskania zadowalającej nas długości i kształtu. Odsuwamy/wycinamy skórki. Matowimy paznokcie bloczkiem polerskim.
b) Moczymy wacik w odtłuszczaczu i przecieramy nim paznokcie
c) Nakładamy pierwszą, bardzo cienką warstwę bazy. Baza jest przezroczysta i łatwo nakłada się na paznokieć. Gdy dokładnie pokryjemy nią cały paznokieć włączamy lampę i nastawiamy na czas zgodny z zaleceniami producenta. Wiele lamp gaśnie po upływie określonego czasu, np. minuty, co jest dużym ułatwieniem. Utwardzamy paznokieć pod lampą.
d) Gdy lampa utwardzi bazę, zabieramy się za kolor. W zależności od stopnia krycia lakieru kładziemy jedną lub dwie warstwy. Każdą z nich dokładnie utwardzamy pod lampą.
e) Na koniec nakładamy cienką warstwę topu, który chroni przed odpryskami oraz dodaje większego połysku. Następnie znów utwardzamy ją pod lampą. Zrobione paznokcie jeszcze raz przecieramy odrobiną odtłuszczacza.

– bardzo ważnym jest, aby każdą warstwę lakieru nakładać z umiarem. Absolutnie nie wolno pozwolić, aby któraś z nakładanych substancji dotykała skóry dłoni. Należy bardzo uważać, by lakier nie docierał do nasady paznokcia i nie rozlewał się przy skórkach. Grozi to reakcjami alergicznymi oraz nieestetycznym wyglądem.
– każda z warstw pozostaje w stanie ciekłym dopóki nie zostanie utwardzona. Dzięki temu możemy go łatwo kontrolować i w razie potrzeby zetrzeć bądź poprawić.

3. Po co?
Korzyści jest wiele. Pierwszą jest oczywiście trwałość manicure, gdyż lakier hybrydowy trzyma się na paznokciu nawet do dwóch tygodni! „Trzyma się” to mało powiedziane – przez cały ten czas paznokcie wyglądają jak świeżo zrobione. Nie straszna im też woda, więc można w nich np. zmywać naczynia bez strachu, że coś odpryśnie. Znakiem że trzeba je zdjąć najczęściej jest tzw. odrost.
Dzięki hybrydom kobiety o słabszych paznokciach mogą pozwolić sobie na ich zapuszczenie. Utwardzona hybryda skutecznie chroni je przed czynnikami mechanicznymi, dzięki czemu nie łamią się, nie kruszą ani nie rozdwajają. Warto dodać, że prawidłowo wykonany (oraz prawidłowo zdejmowany) manicure hybrydowy nie niszczy płytki paznokcia.

Dodaj komentarz