Pielęgnacja skóry wokół oczu

Pielęgnacja skóry wokół oczu

Im stawiamy największe wymagania. Liczymy bowiem na to, że dzięki kremom pod oczy zmarszczki staną się mniej widoczne, a skóra jędrna i idealnie gładka.

Im stawiamy największe wymagania. Liczymy bowiem na to, że dzięki kremom pod oczy zmarszczki staną się mniej widoczne, a skóra jędrna i idealnie gładka.

Producenci, by spełnić nasze oczekiwania, oferują coraz to nowsze specjalistyczne preparaty. Które z nich wybrać, by kłopoty ze skórą wokół oczu stały się tylko wspomnieniem?

Co robić, gdy skóra pod oczami stała się zaczerwieniona i podrażniona?

W skórze powiek gromadzi się dużo komórek odpowiedzialnych za wywołanie reakcji alergicznych. Dlatego trzeba zadbać nie tylko o bezzapachowe, hypoalergiczne kremy, ale także o kosmetyki do makijażu i płyny do demakijażu. One też mogą podrażniać powieki. W składzie kremów przeznaczonych dla wrażliwych oczu często pojawia się d-pantenol, czyli prowitamina witaminy B5. Działa przeciwzapalnie, przyspiesza gojenie i łagodzi podrażnienia. Taki krem warto stosować po długim zimowym spacerze – zmniejsza zaczerwienienia i łagodzi pieczenie. Drugi ważny składnik to alantoina, pochodna mocznika. Przyspiesza gojenie się naskórka. Koi podrażnioną skórę, ma działanie nawilżające i zmiękczające. W preparatach dla wrażliwej skóry pojawiają się też wyselekcjonowane wyciągi roślinne ze świetlika, rumianku, nagietka.

Czy istnieje sposób na wygładzenie zmarszczek wokół oczu?

Patent na doskonały krem pod oczy, który niweluje starzenie się skóry, jest wciąż pilnie poszukiwany przez firmy kosmetyczne. Ale już dziś wiemy, że nie może w nim zabraknąć witamin, kwasu hialuronowego, peptydów, aminokwasów, a także filtrów UVA i UVB. Pojawiły się też kremy ze składnikami, które mają naśladować działanie toksyny botulinowej, czyli nie dopuszczać do skurczu mięśni. Z zabiegów medycyny estetycznej to właśnie botoks uchodzi za najskuteczniejszy, gdy chcemy zniwelować zmarszczki.

Dlaczego zimowa aura źle wpływa na skórę wokół oczu?

Skóra wokół oczu odchorowuje chłód, zimno, wiatr, huśtawki temperatur podwójnie. Dlaczego? Jest znacznie cieńsza niż ta na pozostałej części twarzy, w związku z tym bardziej delikatna i dużo szybciej reaguje na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Zmarszczki stają się więc bardziej widoczne, powieki są opuchnięte, a także często zaczerwienione i podrażnione.

Czy powinnam zmienić sposób pielęgnowania skóry wokół oczu?

Zimą warto zainwestować w dwa różne kremy pod oczy: jeden na dzień, a drugi na noc Rano skóra potrzebuje preparatów ze składnikami aktywnymi, takim jak witaminy (zwłaszcza A i C), proteiny, peptydy, aminokwasy. Działają przeciwzmarszczkowo i potrafią wiązać wodę w naskórku, dzięki temu wolniej wyparowuje. Wieczorem priorytetem jest regeneracja. W tej roli najlepiej sprawdzą się kremy bogate w lipidy i o gęstej konsystencji.

Dlaczego nawilżanie skóry wokół oczu jest tak bardzo ważne?

Skóra pod oczami jest nie tylko cienka i delikatna, ale także ma mało gruczołów łojowych. Dlatego szybko się przesusza. A to z kolei przyspiesza powstawanie zmarszczek. Na szczęście wybór kremów nawilżających pod oczy jest ogromny. Mają one w swoim składzie kwas hialuronowy, witaminy, lipidy, proteiny, olejki roślinne.

Jeśli chcemy używać tylko jednego preparatu, warto wybrać taki krem pod oczy, jaki byśmy używały wieczorem. Jednak trzeba liczyć się z tym, że nie wchłania się szybko i pozostawi on wyczuwalną warstwę. Za to dobrze chroni skórę przed chłodem. To szczególnie ważne, gdy naskórek jest wyjątkowo cienki, bo wtedy łatwo się odkształca i pojawiają się zmarszczki.

Dodaj komentarz