Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa

To niechirurgiczną metodą stosowaną do regeneracji i poprawy wyglądu skóry oraz jej odmłodzenia. Jest techniką wykorzystującą uraz jako naturalną odpowiedź skóry do stymulacji komórek naskórka i skóry właściwej. Dzięki śródskórnym wstrzyknięciom aktywnych preparatów poprawia się mikrokrążenie w tkance podskórnej oraz zwiększa metabolizm komórek tłuszczowych (lipoliza). Popularność tej metody wynika z szybko widocznych efektów rewitalizacyjnych, co wpływa na doskonałe samopoczucie i zadowolenie Klientów. Mezoterapia igłowa daje długotrwałe rezultaty – koryguje zmarszczki, przywraca gładkość skóry,szybko poprawia kondycję i wygląd skóry. Mezoterapia, to jedna z najpopularniejszych technik, dbania o zdrowy wygląd skóry.

Najczęściej jest stosowana w celu:

  • usuwania cellulitu
  • ujędrnienia wiotczejącej skóry
  • profilaktyki przeciwzmarszczkowej

Mezoterapia przynosi największe efekty wtedy, gdy wykonywana jest w serii kilku zabiegów. Początkowo należy poddawać się jednemu zabiegowi na tydzień przez dwa miesiące, potem warto robić jeden zabieg na miesiąc dla podtrzymania efektu. 2 tygodnie przed zabiegiem należy odstawić aspirynę.

Przebieg zabiegu mezoterapii igłowej:

indywidualnie do potrzeb pacjenta dobierany jest preparat, który jest podawany strzykawką o cieniutkiej igle . Zastrzyki robi się co 0,5-1,5 cm. Ślady na ciele przypominają więc kratkę (szybko znikają). Nakłucia są niemal bezbolesne. Może się zdarzyć, że igła trafi w naczynko krwionośne, wtedy powstaje siniak. Działanie pojawia się już w 2 min po podaniu, dając efekt przedłużony 2-4 dni i w miarę zwiększania ilości zabiegów dochodząc nawet do miesiąca po zakończeniu zabiegów mezoterapii.

Tydzień przed zabiegiem można wcierać preparat z witaminą K – np. Auriderm XO (uszczelnia ona śródbłonki naczyń krwionośnych, zapobiega krwawieniom wewnętrznym oraz działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo). Przed zabiegiem mezoterapii igłowej konieczne jest zmycie makijażu, dokładna dezynfekcja, a następnie osuszenie skóry.

Bezpośrednio po zabiegu nie stosować masaży, nie używać szorstkich ręczników. Przez kilka dni nie stosować kremów, nie pić alkoholu, nie korzystać z sauny i solarium.

Przeciwwskazania do mezoterapii:

  • alergia
  • ciąża, okres karmienia piersią
  • cukrzyca
  • stany zapalne na skórze, opryszczka
  • skóra źle tolerująca iniekcje (skóra naczynkowa, ryzyko powstawania zwłóknień)
  • choroba nowotworowa
  • stosowanie leków przeciwkrzepliwych

Dodaj komentarz