Zabiegi pielęgnacyjne dłoni

Zabiegi pielęgnacyjne dłoni.

Codziennie myjemy naczynia, podłogi, okna. Wiosną zaczynamy prace w ogródkach oraz na działkach. Narażamy je na wiele zewnętrznych czynników, które zostawią niechciane dla nas ślady. Panujący wiatr, mróz, czy wręcz przeciwnie-palące słońce gwarantują nam ich przesuszenie i utratę jędrności. Bezpośredni kontakt z detergentami, nawozami czy ziemia naraża je na uszkodzenia. Dłonie-ich dotyk sprawia naszym bliskim tyle przyjemności, nam bez nich ciężko byłoby cokolwiek wykonać, są dla nas niezwykle ważną częścią ciała. Zawdzięczamy im tyle, a ile dla nich robimy? Co można zrobić by nie były narażone na tak wiele uszkodzeń? Jakie kosmetyki mogą pomóc w ich pielęgnacji ?

Dłonie – Ochrona przed uszkodzeniem

Sprzątając, grzebiąc w ziemi -zawsze zakładajmy rękawiczki. Na początku ciężko się przyzwyczaić, ale szybko wpadniesz w rutynę i bez namysłu je założysz. Jeśli używasz detergentów, sprzątając samochód lub gdy używasz nawozów także o nich nie zapominaj. Pamiętaj również by po każdym myciu rąk natłuszczać dłonie, ale także by mydło, które używamy zawierało np. wyciąg z alg, który już wtedy zadba o nasz naskórek. Podobny wybór mamy w płynach do mycia naczyń.

Jakich kosmetyki używać do dłoni?

Po pierwsze kremy. Asortyment jest bardzo szeroki, najważniejsze aby zawierał np. witaminy A, B oraz z grupy E (one są niezwykle ważne dla utrzymania zdrowej kondycji skóry),keratyna i wyciąg z alg, olejek z awokado dobrze nawilży, olej sezamowy i masło Shea (chronią przed utrata wilgoci).Wybierzmy ten, który najbardziej nam odpowiada, czytajmy skład. Dłonie smarujmy po każdym myciu i gdy wychodzimy na zewnątrz. Dodatkowo możemy np. na noc nałożyć dużą warstwa kremu i założyć rękawiczki-składniki lepiej się wchłoną.

Po drugie maseczki. Tutaj też zwracajmy uwagę na skład: kolagen, lipidy, witaminy A, B, D i z grupy E, ekstrakt z korzenia żywokostu-te składniki zadbają rewelacyjnie o naszą skórę.

Po trzecie peelingi złuszczą martwy naskórek, szybko nawilżą i zmiękczą skórę. Najlepszy jest gruboziarnisty, można go wykonać choćby z połączenia cukru i np. odrobiny mydła w płynie czy kremu. Zadziała natychmiastowo.
Po czwarte zabiegi parafinowe nawilżają głęboko i intensywnie, szczególnie polecane dla spracowanych dłoni. Ten zabieg wymaga najwięcej czasu, jednak nie stosujemy go często.

Podsumowując: pamiętajmy najważniejsze jest nawilżenie i wprowadzenie w rutynę nakładania rękawiczek i kremowania rąk. Natychmiastowy efekt przyniesie nam peeling. Maseczki stosujmy chociaż raz na tydzień, możemy je wykonać np. oglądając ulubiony serial. Zabiegi te zajmują niewiele czasu a sprawią, że nasze dłonie będą miękkie i aksamitne, niezwykle delikatne by sprawiać przyjemność naszym najbliższym. Tak zadbane będą pięknie eksponować pomalowane paznokcie czy biżuterie, a to sprawia nam tyle radości!

Dodaj komentarz