Pielęgnacja twarzy cz.3

Emulsje oczyszczające są najłagodniejszymi środkami oczyszczającymi. Emulsje typu olej w wodzie są chętniej używane, gdyż można je zmyć wodą i klientka odnosi wrażenie nienagannej czystości. Emulsje oczyszczające nadają się do wszystkich rodzajów cery w jednakowym stopniu. Przy użyciu produktu należy pamiętać, że musi on pozostawać na powierzchni skóry przez pewien czas. Następnie należy go usunąć myjkami lub gazą, w przeciwnym razie wynik oczyszczania nie będzie zadowalający.

Żele oczyszczające są gęściejsze niż płyny do oczyszczania. Dla klientów są one przez to przyjemniejsze w użyciu, mimo iż mogą być oparte na tych samych środkach powierzchniowo czynnych. Ponadto w mniejszym stopniu wysuszają skórę, dlatego nie powinno się ich stosować do cery tłustej.

Preparaty oczyszczające przygotowują skórę do dalszych zabiegów i dlatego powinny być możliwie łagodne. Chociaż ich kontakt ze skórą jest krótki, mogą zawierać substancje łagodzące podrażnienia, takie jak pantenol czy hydrolizaty protein (kolagen, elastyny i inne).

Określenie oczyszczanie intensywne używane jest dziś zamiast starszego oczyszczanie głębokie, ponieważ to drugie nasuwało błędne skojarzenia co do intensywności zabiegu i oczekiwanych wyników. Intensywne oczyszczanie skóry ma na celu spulchnienie warstwy rogowej, rozluźnienie jej oraz mechaniczne oczyszczenie i odtłuszczenie. Czasami wszystkie występują jednocześnie. Intensywne oczyszczanie skóry wiąże się z naruszeniem jej funkcji i można je przeprowadzać tylko po uprzedniej, starannej ocenie. W żadnym wypadku nie wolno wykonywać intensywnego oczyszczania twarzy tylko dlatego, że taka jest kolejność zabiegów. Trzeba zapytać klientkę, czy życzy sobie ten zabieg. Do zabiegu intensywnego oczyszczania stosujemy ciepłą parę i złuszczanie naskórka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *