Pielęgnacja twarzy cz.2

Mleczko oczyszczające usuwamy ze skóry ciepłą, wilgotną gąbką lub myjką. Myjką może być mały ręcznik lub pielucha. Gąbki wykonane są z wiskozy i jeśli decydujemy się na ich użycie, powinnyśmy pracować dwiema jednocześnie i równolegle. Myjki składamy w ten sposób, aby tworzyły podłużny szal, przykładamy do brody i rozkładamy na całą twarz.

Zmywanie rozpoczynamy od góry, wywijając wykorzystaną część myjki na zewnątrz. W ten sposób mamy pewność, że wykorzystamy całą myjkę, a nie tylko małą część jej powierzchni. Na brodzie myjkę odwracamy i zmywamy szyję i dekolt, a następnie starannie ją płuczemy. Czynność powtarzamy kilkakrotnie, do całkowitego usunięcia mleczka.

Do wody do płukania możemy dodać kilka kropli wyciągu z ziół, które ładnie pachną i wprowadzą klientkę w miły nastrój, np. aromat płatków róży, lawendy lub cytrusów. Po zmyciu twarzy można na nią położyć jeden lub dwa ciepłe kompresy zanurzone uprzednio w naparze z ziół.

Poza oczyszczeniem, skóra powinna być przygotowana do wchłaniania preparatów kosmetycznych. W tym celu konieczny jest wpływ na naturalną barierę skóry. Bariera ta stanowi jednak w pierwszej kolejności ochronę dla skóry. Jeżeli działamy na naturalną barierę skóry, ograniczamy jej funkcję ochronną. Powinnyśmy być tego świadome przy doborze preparatu oczyszczającego i zawsze mieć na uwadze cel całego zabiegu.

Do wstępnego oczyszczania używamy płynnych środków powierzchniowo czynnych, emulsji lub żeli oczyszczających. Kremy oczyszczające i myjące są produktami starszej generacji. Zadaniem produktów oczyszczających jest rozpuszczenie tłustych zanieczyszczeń na powierzchni skóry, aby można było mechanicznie je usunąć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *