Pielęgnacja twarzy cz.2

Mleczko oczyszczające usuwamy ze skóry ciepłą, wilgotną gąbką lub myjką. Myjką może być mały ręcznik lub pielucha. Gąbki wykonane są z wiskozy i jeśli decydujemy się na ich użycie, powinnyśmy pracować dwiema jednocześnie i równolegle. Myjki składamy w ten sposób, aby tworzyły podłużny szal, przykładamy do brody i rozkładamy na całą twarz.

Zmywanie rozpoczynamy od góry, wywijając wykorzystaną część myjki na zewnątrz. W ten sposób mamy pewność, że wykorzystamy całą myjkę, a nie tylko małą część jej powierzchni. Na brodzie myjkę odwracamy i zmywamy szyję i dekolt, a następnie starannie ją płuczemy. Czynność powtarzamy kilkakrotnie, do całkowitego usunięcia mleczka.

Do wody do płukania możemy dodać kilka kropli wyciągu z ziół, które ładnie pachną i wprowadzą klientkę w miły nastrój, np. aromat płatków róży, lawendy lub cytrusów. Po zmyciu twarzy można na nią położyć jeden lub dwa ciepłe kompresy zanurzone uprzednio w naparze z ziół.

Poza oczyszczeniem, skóra powinna być przygotowana do wchłaniania preparatów kosmetycznych. W tym celu konieczny jest wpływ na naturalną barierę skóry. Bariera ta stanowi jednak w pierwszej kolejności ochronę dla skóry. Jeżeli działamy na naturalną barierę skóry, ograniczamy jej funkcję ochronną. Powinnyśmy być tego świadome przy doborze preparatu oczyszczającego i zawsze mieć na uwadze cel całego zabiegu.

Do wstępnego oczyszczania używamy płynnych środków powierzchniowo czynnych, emulsji lub żeli oczyszczających. Kremy oczyszczające i myjące są produktami starszej generacji. Zadaniem produktów oczyszczających jest rozpuszczenie tłustych zanieczyszczeń na powierzchni skóry, aby można było mechanicznie je usunąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *