Wygląd kosmetyczki

Wygląd kosmetyczki.

Wygląd kosmetyczki jest odzwierciedleniem jej sposobu pracy i decyduje między innymi o dobrym samopoczuciu klientki. Podstawą jest staranna higiena osobista. Nieprzyjemny zapach, przetłuszczone włosy, nieświeży oddech, spocone stopy i brudne paznokcie działają odpychająco w kontaktach z innymi osobami. Kosmetyczka pracuje w bardzo bliskim kontakcie z klientką, dlatego nie może być mowy o żadnym zaniedbaniu. Regularna higiena osobista jest bardzo ważna i oznacza codzienne mycie całego ciała, regularne mycie włosów i higienę jamy ustnej. Wskazane jest stosowanie delikatnego dezodorantu. W czasie pracy należy unikać ostrych lub duszących zapachów, np. nikotyny na dłoniach i ubraniu, czosnku i typowych zapachów kuchennych, które przenikają włosy i ubranie.

Włosy półdługie i długie należy tak upiąć, aby nie przeszkadzały w czasie wykonywania zabiegu i nie spadały klientce na twarz. Paznokcie ze względu na higienę należy obcinać tak krótko, aby kończyły się wraz z opuszką palca. Jeżeli lakierujemy paznokcie, lakier powinien być położony nienagannie. Podczas wykonywania zabiegów nie nosimy ozdób na palcach i rękach, kolczyki tylko wówczas, gdy nie są zbyt długie.

Makijaż kosmetyczki spełnia funkcję przykładu. To, czy klientka na koniec zabiegu poprosi o wykonanie makijażu może zależeć od tego, czy i jak kosmetyczka jest umalowana. Jeżeli makijaż jest zbyt mocny, klientka będzie się obawiała, że również u niej będzie wyglądał podobnie i z góry odmawia. Jeżeli kosmetyczka nie ma makijażu, nasuwa się pytanie, czy sama jest przekonana do tego, co oferuje.

Odzież ochronna to więcej niż sama higiena. Wiele kosmetyczek odrzuca odzież ochronną i uważa za bardziej nowoczesne noszenie zwykłych ubrań. Klientki widzą to inaczej. Za odzieżą ochronną z pewnością przemawia higiena. Ubrania z bawełny są przyjemne w noszeniu, można je gotować, a także chronią ubranie. Mieszanka bawełny (65%) z poliestrem (35%) jest łatwiejsza w prasowaniu i można ją prać także w wysokich temperaturach.

Odzież ochronna jest także środkiem komunikacji. Jeżeli jest właściwie dobrana, wyraża podejście danego gabinetu. Na przykład, jeśli chcemy pokazać na zewnątrz luksus, możemy to wyrazić za pomocą odpowiedniego ubioru.

Odzież ochronna motywuje także pracowników. Elegancka moda zawodowa sprawia, że czujemy się dobrze, nie musimy się martwić o to, co włożyć do pracy. Także symbol graficzny firmy (logo) ma pozytywny wpływ na motywację pracowników. Czują się oni wówczas bardziej związani z firmą i godnie ją reprezentują. Im większy jest prestiż firmy, tym lepsze samopoczucie pracowników.

Odzież ochronna nie jest dziś uniformem i nie musi to być osławiony biały fartuch. Połączenia fartucha lub luźnych bluz ze spodniami w różnych fasonach i kolorach stwarzają wiele możliwości i każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Ubranie musi być jednak skrojone tak, aby nie odsłaniało intymnych części ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *