Peeling ziołowy

Peeling ziołowy

Mieszanki ziołowe stosowane w peeiingach ziołowych składają się m.in. z soli mineralnych, żelaza, fosforu, potasu, kwasu krzemowego, protein, garbników, substancji śluzowych, fitohormonów, enzymów i witamin. Ważnymi surowcami farmaceutycznymi, zawierającymi też fitohormony, są np. arnika, skrzyp polny, pokrzywa, nagietek, dziurawiec pospolity, rumianek, lawenda, kwiat lipy, melisa. Podczas peelingu ziołowego dochodzi do silnego przekrwienia skóry. Po kilku dniach górne warstwy naskórka stopniowo się odrywają, powodując zwiększoną mitozę w warstwie komórek podstawnych. Podczas masażu mieszanką ziołową warstwa rogowa ścierana jest delikatnie i w zależności od sity nacisku i czasu masażu kosmetyczka może zmienić nasilenie złuszczania.

Bezpośrednio po zabiegu klient może odczuwać pieczenie, a skóra jest zaczerwieniona. W ciągu następnych trzech, czterech tygodni rozpoczyna się proces odrywania naskórka, po którym następuje kolejny zabieg. Podczas drugiego zabiegu dokładnie usuwane są resztki starego naskórka. Preparaty zawierające substancje czynne mają wspomagać procesy regeneracyjne. W ten sposób można wygładzić blizny, zmniejszyć pory, ograniczyć powstawanie hiperkeratoz pęcherzykowych i zaskórników oraz rozjaśnić plamy barwnikowe. Dzięki tym zabiegom skóra staje się delikatniejsza i bardziej elastyczna. Regeneracja i regulacja wtókien kolagenowych i elastynowych wptywa także na skórę właściwą i wygładza niewielkie zmarszczki. Przeciwwskazaniami do peelingu ziołowego są choroby skóry: skłonność do uczuleń i podrażnień, rozszerzone naczynia włosowate, trądzik różowaty oraz wszelkiego rodzaju znamiona.

Poza tymi przypadkami, peeling ziołowy może być stosowany przy cellulicie, rozstępach oraz zwiotczałej skórze obwisłej po odchudzaniu i ciąży. Przeprowadza się go także w celu napięcia tkanki łącznej ramion, ud i brzucha. Liczbę koniecznych zabiegów ustala się indywidualnie, w zależności od wieku, predyspozycji dziedzicznych, stanu zdrowia, trybu życia i stopnia zmian.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *