Pielęgnacja twarzy cz.1

Pielęgnacja twarzy

Zabiegi pielęgnacyjne twarzy są podstawą systematycznej pielęgnacji skóry. Do pielęgnacji twarzy należy wstępne intensywne oczyszczanie skóry. Celem tego zabiegu jest usunięcie ze skóry obcych substancji, takich jak kurz, resztki kremu, makijaż i wydzieliny oraz przygotowanie jej do kolejnych zabiegów.
Wstępne oczyszczanie twarzy polega na usunięciu makijażu oraz przemyciu twarzy, szyi i dekoltu. Makijaż oczu usuwamy preparatem do demakijażu oczu. Niewielką ilość preparatu nanosimy na wilgotny płatek higieniczny i oczyszczamy nim okolice oczu (klientka ma przy tym oczy zamknięte) ruchami od góry do dołu i od wewnątrz na zewnątrz. Czynność tę powtarzamy aż do całkowitego usunięcia makijażu.

Szminkę usuwamy mleczkiem oczyszczającym lub oczyszczającym olejkiem. Najpierw ściągamy szminkę suchym gazikiem, a następnie nanosimy mleczko na wilgotny wacik i zmywamy usta aby usunąć resztki szminki. Na koniec wycieramy resztki mleczka gazikiem, aby na ustach nic nie pozostało.
Do wstępnego oczyszczania skóry używamy środka oczyszczającego odpowiedniego do rodzaju cery. Nanosimy go na powierzchnię dłoni i rozcieramy, aby się ogrzał. Oczyszczanie rozpoczynamy jednocześnie obiema dłońmi rozprowadzając preparat oczyszczający na twarzy, szyi i dekolcie spokojnymi, ale zdecydowanymi, okrężnymi i gładzącymi ruchami.

Inną możliwością wstępnego oczyszczenia skóry jest użycie specjalnej szczoteczki do twarzy (np. z koziej sierści). Na twarz nanosimy mleczko oczyszczające i okrężnymi ruchami prowadzimy szczoteczkę po skórze, nie naciskając zbyt mocno. Czynność tę można wykonać ręcznie lub odpowiednim aparatem. Jeżeli używamy aparatu, szczoteczkę prowadzimy od środkowej linii twarzy na zewnątrz, nie wykonując ruchów okrężnych. Ta forma oczyszczania ma tę przewagę, że usuwamy ze skóry złuszczone komórki rogowe i poprawiamy ukrwienie. W zależności od stanu skóry oczyszczanie intensywne nie jest już wtedy konieczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *