Masaż ręczny karku cz.1

Masaż ręczny karku

Klienci najbardziej doceniają pracę kosmetyczki, gdy daje ona widoczne i odczuwalne wyniki połączone z uczuciem odprężenia. Aby to osiągnąć, w czasie zabiegów należy umiejętnie wykorzystać posiadaną wiedzę fachową i uruchomić własną fantazję. Ważnym elementem pielęgnacji jest masaż karku. Niewytłumaczalne jest, dlaczego tak wiele kosmetyczek rezygnuje z masażu, mimo że daje on to wszystko, czego oczekują klientki.

Słowo masaż ma kilka źródeł: z jednej strony w języku greckim oznacza „posługiwać się”, z drugiej zaś w arabskim oznacza „lekko ugniatać”. Zawsze jednak chodziło o to, aby uczynić coś przyjemnego dla ciała. Masaż karku poprzedzający pielęgnację twarzy stanowi idealne przygotowanie klientki. Jak każdy masaż, także ten działa na różne rejony: na skórę, mięśnie i układ nerwowy.

Naskórek dzięki bodźcom mechanicznym zostaje złuszczony i skóra się wygładza. Dzięki receptorom czuciowym sięgającym naskórka, masaż wpływa relaksująco na głębsze warstwy skóry. Pobudzone zostają gruczoły łojowe i potowe. Naczynia krwionośne się rozszerzają powodując zaczerwienienie skóry. Tkanka podskórna najintensywniej odbiera działanie masażu. Zmniejszają się obrzęki zastoinowe, a ucisk mechaniczny działa bezpośrednio na zgrubienia tkanki łącznej. Masaż dodatnio wpływa na tkankę łączną i poprawia krążenie.

W zależności od techniki masażu, w trakcie masowania następuje oczyszczenie dzięki wyciskaniu i przesuwaniu końcowych produktów przemiany materii i mięśniowego kwasu mlekowego. Następuje pobudzenie zakończeń nerwowych i rozszerzenie naczyń krwionośnych. To powoduje przejście płynów do przestrzeni zewnątrzkomórkowych i dostarczenie składników odżywczych. Masaż działa uspokajająco i relaksująco na układ nerwowy, jeżeli wykonujemy ruchy łagodne i powolne, działa też stymulująco jeżeli zastosujemy energiczne ugniatanie, oklepywanie i wibrację.

Naczynia, mięśnie, tkanka łączna i tłuszczowa bezpośrednio odczuwają mechaniczne działanie, a także pośrednie pobudzenie. Masaż karku dodatnio wpływa na naczynia krwionośne i limfatyczne twarzy, odpręża też mięśnie i poprawia ogólne samopoczucie klientki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *