Dokładne usunięcie makijażu z oczu

Rzęsy uważane są za szczególnie ładne, jeśli są delikatnie wywinięte na zewnątrz. Wywinięte rzęsy „otwierają” oko i sprawiają, że wydaje się ono większe. Aby rzęsy były delikatnie podkręcone, kosmetyczka może użyć specjalnej zalotki lub zrobić trwałą rzęs. Trwała powoduje długotrwałą zmianę kształtu włosa. Wystarcza na około sześć do ośmiu tygodni. Po tym czasie rzęsy odrastają. Rzęs z tuszem nie należy podkręcać zalotką, gdyż mogą się złamać lub wyrwać. To samo dotyczy pocierania oczu i spania w makijażu.

Dokładne usunięcie makijażu z oczu, łącznie z tuszem do rzęs, gwarantuje rzęsom i oczom piękny, zadbany i wyrazisty wygląd. Wodoodporne tusze do rzęs można usunąć za pomocą preparatów do de-makijażu oczu zawierających olej lub nawilżonych płatków kosmetycznych. Mogą być zastosowane także hydrofilowe olejki oczyszczające, ponieważ usuwają rozpuszczalne w oleju resztki tuszu. Jeśli dodamy ciepłej wody, powstanie emulsja W/O. Następnie po dodaniu kolejnej porcji wody emulsja O/W. W ten sposób można ostrożnie usunąć zarówno resztki makijażu rozpuszczalne w oleju, jak i w wodzie. Wiele preparatów do demakijażu oczu to właśnie oleje hydrofilowe. Tusze do rzęs rozpuszczalne w wodzie mogą być usunięte także preparatami na bazie emulsji lub żelu oraz nawilżonymi płatkami kosmetycznymi. Preparaty te zawierają łagodne środki powierzchniowo czynne, które rozpraszają resztki farby i emulgują składniki zawierające tłuszcz. Jeśli zabiegi te wydają się zbyt męczące, należy zdecydować się na trwały (permanentny) makijaż wykonany w gabinecie kosmetycznym.

Proszę odnieść się do następującej sytuacji: klientka ma długie rzęsy z jasnymi końcówkami. Aby nadać rzęsom wyrazu, już od lat używa czarnego tuszu do rzęs. Latem często jeździ na rowerze. Stwierdza, że często wpadają jej do oczu drobne muszki. Zastanawia się: w wyniku tuszowania odstępy między pojedynczymi rzęsami stają się coraz większe…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *