Trwały makijaż rzęs i brwi

Trwały makijaż rzęs i brwi. Jeśli twarz kobiety czy mężczyzny jest mało wyrazista ze względu na zbyt jasne rzęsy i brwi, można to zmienić trwale je farbując. Trwała koloryzacja rzęs i brwi ma wiele zalet:
–    naturalny wygląd;
–    farba dociera aż do nasady włosków;
–    wyraźne kontury również podczas kąpieli, w saunie i podczas uprawiania sportu;
–    żywy wyraz twarzy.

Farba do rzęs i brwi nie może być usunięta wodą czy środkami oczyszczającymi, ale trzyma się do czasu, aż włoski odrosną. Do rzęs i brwi używa się specjalnych farb oksydacyjnych z dodatkiem substancji zasadowych, takich jak etanolamina lub trietanolamina. Substancje te rozluźniają strukturę keratyny rzęs i brwi. Farbę w kremie miesza się z roztworem nadtlenku wodoru na jednolitą masę.

W warstwie korowej rzęs najpierw utleniają się bezbarwne prekursory barwnika do czarnych, granatowych, niebieskich lub brązowych cząsteczek farby. Ponieważ cząsteczki te są większe niż bezbarwne prekursory, zatrzymywane są w warstwie korowej i łuskach osłonki włosa jak w klatce. Taki trwały makijaż utrzymuje się przez 4-6 tygodni lub do czasu wypadnięcia rzęs lub brwi.

Jeśli brwi nie mają być ufarbowane, ale tylko podkreślone, można użyć kredki do brwi. Kredką można narysować między włoskami delikatne, krótkie kreski w odcieniu brwi. Dzięki temu wydają się one gęstsze, a ich kontury wyraźniejsze. Kredki do brwi dostępne są w wielu odcieniach, od czarnego po złoty blond. Konturów brwi nie koryguje się jedną ciągłą linią, gdyż wygląda to nienaturalnie i może zmienić na niekorzyść wyraz twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *