Podejście do klienta

Podejście do klienta.

Pierwszy zabieg kosmetyczny jest dla klientki szczególnym przeżyciem. Ponieważ nie wie ona dokładnie, co ją czeka, zachowuje się raczej nieśmiało, z dystansem, albo jest raczej pewna siebie i odważna. W każdym razie będzie dobrze się czuta w przyjaznej i swobodnej atmosferze.

Wszystko zależy od powitania. Klientka, która przekroczy próg gabinetu kosmetycznego, powinna zostać powitana. Nie ma nic bardziej bezosobowego, niż błądzenie w nieznanych pomieszczeniach. Kosmetyczka jako pierwsza powinna nawiązać kontakt, podejść do klientki i powitać ją z uśmiechem, podać rękę i przedstawić się. Uścisk dłoni powinien być zdecydowany, ale niezbyt mocny. W tym momencie powinnyśmy się przedstawić. Następnie pomagamy klientce zdjąć i powiesić wierzchnie okrycie.

Dalszy przebieg wizyty może kształtować się różnie. Często klienci od razu proszeni są do kabiny, ale dużo przyjemniejsze wrażenie sprawia krótka, wstępna rozmowa, lekkie odświeżenie i trochę czasu dla klientki na zapoznanie się z otoczeniem. Możemy zapytać klientkę, w jaki sposób trafiła do naszego gabinetu, czego oczekuje od zabiegu i czy ma specjalne życzenia. Dzięki temu klientka może zapoznać się z atmosferą panującą w gabinecie i z samą kosmetyczką.

W dużych gabinetach lub studiach piękności klientów wita kierowniczka gabinetu lub recepcjonistka, a następnie prowadzi ich do właściwej kosmetyczki. W tym przypadku to ona przedstawia klientkę kosmetyczce i przekazuje jej ewentualne życzenia klientki. Zadaniem kosmetyczki jest wówczas zapoznanie klientki z przebiegiem zabiegu.

Sympatia decyduje o sukcesie, pozytywnie oddziałuje na innych. Jest podstawowym warunkiem podtrzymywania kontaktów. Sympatia gwarantuje dobry kontakt z klientem.

Klientów o spokojnym usposobieniu powinnyśmy traktować również ze spokojem. Zbyt duży entuzjazm raczej odstrasza takie osoby. Ważna jest umiejętność słuchania. Co sygnalizuje nam klientka swoją wypowiedzią? Co mówią jej gesty? Im lepiej kosmetyczka potrafi wyczuć klientkę, tym lepsza jest atmosfera.

Czasami, mimo starań, nie zostaje nawiązana komunikacja między klientką a kosmetyczką. W takim przypadku kolejne zabiegi powinna przejąć koleżanka. Klienci oceniają pracę kosmetyczki przede wszystkim według swoich odczuć. Napięta atmosfera ma wpływ na zabieg. Tylko ci klienci, którzy darzą kosmetyczkę sympatią i są zadowoleni z zabiegu, przyjdą ponownie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *