Uprzejmość i takt w gabinecie kosmetycznym

Bardzo ważne są uprzejmość i takt. Dobre maniery nie należą już dzisiaj do rzeczy oczywistych. Młodzi ludzie często mylą takie zachowanie z uległością, lizusostwem i sztucznością. Mimo to istnieje trend przeciwny. Młodzi dorośli stwierdzają, że dzięki uprzejmości szybciej można osiągnąć sukces zawodowy. W gabinecie kosmetycznym pewne reguły i zasady ułatwiają współpracę z koleżankami i zyskują szacunek przełożonych. Atmosferę, która dzięki temu powstaje, odczuwa także klientka.

Do złych obyczajów w gabinecie kosmetycznym należą np. niemiłe powitanie klientki, niezajęcie się jej garderobą i długie oczekiwanie w kabinie. Prywatne rozmowy telefoniczne i rozmowy z koleżankami są równie nieprzyjemne, jak ciągłe mówienie podczas zabiegu. Poruszanie spraw prywatnych, przesada w zachowaniu, zalewanie klientki potokiem słów są ze strony kosmetyczki całkowicie nie na miejscu i jest to źle odbierane. Kontakt z klientem wymaga taktu i umiejętności wyczucia sytuacji.

W gabinecie kosmetycznym należy przestrzegać kilku reguł. Wchodzących do pomieszczenia witamy zdecydowanie i wyraźnie. Nigdy nie odtrącamy wyciągniętej ręki. Zuchwałe zachowanie prowadzi do powstania nieporozumień. Dokonując oceny skóry i ciała nie możemy nikogo zranić. Podczas rozmowy z klientką patrzymy jej w oczy. Pozwólmy rozmówcy zawsze wypowiedzieć się do końca. Klientów zawsze należy przepuszczać w drzwiach, nie wolno krytykować współpracowników w obecności klientów. Nie należy przerywać zabiegu z powodu spraw służbowych; w telefonie trzeba włączyć automatyczną sekretarkę i w wolnej chwili oddzwonić.

Każda klientka przychodzi na zabieg z określonym nastawieniem, chce przeżyć coś, co nie ma nic wspólnego z jej codziennymi obowiązkami. Chce być pielęgnowana, rozpieszczana i chce odpocząć. Naszym klientom powinnyśmy stworzyć atmosferę spokoju i ciepła, aby poczuli się swobodnie i mogli się odprężyć.

Kabina kosmetyczna jest miejscem, w którym klientka przebywa od półtorej do dwóch godzin, dlatego powinna być wywietrzona i czysta. Świeże ręczniki i kompresy oraz czyste przybory są rzeczą oczywistą. Dla płynności zabiegu można wiele rzeczy przygotować wcześniej, np. włączyć podgrzewacz wosku i przygotować płatki waty na oczy do farbowania rzęs. Możemy włączyć muzykę. Świeże kwiaty wnoszą radość i dają klientce poczucie, że jest tu naprawdę mile widziana. Na to przeznaczyła swój czas i na to chce wydać swoje pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *