Manicure

Manicure
zabieg kosmetyczny, któremu poddawane są paznokcie u rąk .Odpowiednia pielęgnacja dłoni jest bardzo ważna, gdyż są one naszą wizytówką i dlatego powinny być zawsze zadbane. Starannie i dokładnie wykonany manicure z całą pewnością nada naszym dłoniom piękny wygląd. Możliwości mamy bardzo wiele, gdyż istnieje sporo metod pielęgnacyjnych i upiększających. Zabiegi są bardzo nowoczesne, a ich nieodzownym elementem bardzo często jest masaż, czy też aromaterapia.

Rodzaje manicure:
Manicure biologiczny
Podczas manicure biologicznego nie używa się żadnych metalowych narzędzi. Stosowany jest papierowy pilnik oraz drewniany patyczek. Odsuwanie skórek drewnianym patyczkiem sprawia, iż nie odrastają one zbyt szybko, a paznokcie wyglądają estetycznie. Podczas zabiegu stosowane są kosmetyki na bazie naturalnych składników oraz wyciągów z ziół. Tego rodzaju zabieg również kończy się malowaniem paznokci.

Manicure klasyczny
to tradycyjny zabieg polepszający wygląd naturalnej płytki. Polega on na skróceniu płytki , następnie zamknięciu łusek paznokcia szklanym lub mineralnym pilnikiem i usunięciu cążkami narośniętych na płytkę skórek. Paznokieć polerujemy, malujemy i nakładamy oliwkę nawilżającą.

Manicure japoński
Tego rodzaju zabieg rozpoczyna manicure biologiczny, czyli opiłowanie paznokci oraz osunięcie skórek drewnianym patyczkiem. Następnie w płytkę paznokcia wciera się specjalną pastę, która posiada właściwości odżywcze i wzmacniające. Kolejny krok to nałożenie specjalnego talku. Po zabiegu paznokcie są błyszczące oraz zabezpieczone przed uszkodzeniami. Nie można ich jednak malować, gdyż lakier nie trzyma się na wypolerowanej powierzchni. Taki zabieg jest w szczególności polecany osobom o łamliwych, zniszczonych i rozdwajających się paznokciach. Efekt utrzymuje się około 2 tygodnie. Po tym czasie należy powtórzyć zabieg.

Manicure hybrydowy
różni się od zwykłych lakierów do malowania paznokci. Stanowi połączenie właściwości akrylu, żelu i zwykłego lakieru. Największą zaletą manicure hybrydowego jest jego trwałość. Utrzymuje się na paznokciach do trzech tygodni. Wystarczy cienka warstwa lakieru, aby uzyskać trwały i lśniący kolor. Lakier hybrydowy nie blaknie, nie kruszy się, nie pęka i nie odpryskuje. Można w nim wykonywać wszelkie czynności domowe, bez obaw o uszkodzenie manicure.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *