Preparaty do polerowania paznokci

Preparaty do polerowania paznokci

Preparaty do polerowania paznokci cieszą się szczególnym zainteresowaniem wśród mężczyzn. Dzięki zastosowaniu delikatnych środków ścierających i polerujących nadają paznokciom połysk, zapewniają zadbany wygląd i ochronę, bez konieczności stosowania transparentnego lakieru. Środkami ścierającymi mogą być np. kreda, talk, glinka kaolinowa, tlenek cynku oraz stearynian cynku. Substancjami wiążącymi oraz nadającymi połysk są stałe i płynne parafiny, wosk pszczeli i karnauba, stearyna oraz mydła.

Aby podkreślić końcówki błyszczących paznokci, można zastosować białe kredki do paznokci. Ich skład chemiczny jest podobny do kredek do brwi. Stosowane pigmenty to tlenek cynku i dwutlenek tytanu. Masę tłuszczowo-woskową umieszcza się wewnątrz drewnianego ołówka. Wybielające kredki do paznokci nakłada się na delikatnie nawilżoną spodnią warstwę paznokcia, po oczyszczeniu jego brzegów. Możliwe jest również nawilżenie kredki i bielenie czubków paznokci.

Manicure francuski jest techniką lakierowania paznokci. Przed nałożeniem jasnego lakieru kremowego bądź lekko zabarwionego transparentnego, czubki paznokci rozjaśnia się wybielającą kredką do paznokci, białym lakierem, a nawet białymi tip-sami. Dzięki temu zabiegowi paznokcie stają się ładniejsze, sprawiają wrażenie naturalnych, czystych i zadbanych. Mody na manicure zmieniają się bardzo szybko, a mimo to manicure francuski jest jedną z ponadczasowych technik lakierowania paznokci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *